Izstāde “Latvijas Dizains Latvijai”

Izstāde “Latvijas Dizains Latvijai”

No 3. līdz 12. maijam teātra namā “Jūras vārti”, Ventspilī bija apskatāma izstāde “Latvijas dizains Latvijai”. Tajā bija iespēja aplūkot Latvijā zināmu sieviešu fotogrāfijas un uzzināt viņu stāstus par attiecībām ar latviešu modi, kā arī iepazīties ar latviešu dizaineru radītajām mājas lietām un aksesuāriem. 

Izstādē parādījās latviešu dizaina divi konceptuālie virzieni. Pirmajā ekspozīcijā bija apskatāmas fotogrāfijas ar sabiedrībā cienītām un atpazīstamām sievietēm, kuras tērpjas Latvijas modes dizaina tērpos. Izstādīto fotogrāfiju papildināja katras sievietes personisks un īpašs stāsts par Latvijas modi un kādu ar to saistītu notikumu.

Fotogrāfijās bija redzamas: mākslas galerijas “Putti” īpašniece Agita Putāne, žurnāla “Pastaiga” galvenā redaktore Inita Saulīte-Zandere, Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere, Latvijas Modes palātas vadītāja Dita Danosa, pasākumu radītāja Gundega Skudriņa, režisore un māksliniece Adriāna Roze, tirdzniecības kompleksa “Spice” direktore Iveta Lāce, finansiste, grāmatas “Dzīves garša” autore Ilze Jurkāne, juriste Liene Stūraine, Dailes teātra aktrise Dārta Daneviča un gleznotāja Vija Zariņa.

“Latvijas dizains Latvijai” otrā ekspozīcija bija veltīta Latvijas dizaina zīmoliem, izceļot mājas lietas un aksesuārus. Bija izstādīti tādi zīmoli kā „FeltStyle”, „Latvian Lights”, „Munio Candela”, „Purpurs”, „3 wind knots”, „Piebalgas porcelāns”, „An & Angel”, „Buduart”, „Bug”, „Cinnamons atelier”. Šajā izstādes daļā varēja novērot, kā mākslinieki atrod savu oriģinālo pieeju dažādiem materiāliem, caur dizaina priekšmetiem un aksesuāriem atklājot savas vērtības un parādot latvisko identitāti.

Izstādes “Latvijas dizains Latvijai” svinīgās atklāšanas laikā pirmo reizi Latvijā tikaprezentēta zīmola “Cinnamons Atelier” parfīmu kolekcija. Šis bija īpašs notikums, jo “Cinnamons Atelier” ir pirmais latviešu modes zīmols, kurš radījis savu parfīmu. Prezentācijā bija iespēja iepazīties ar 12 aromātiem sievietēm un 4 aromātiem vīriešiem.

Izstādi “Latvijas dizains Latvijai” organizēja Latvijas Modes palāta sadarbībā ar SIA “Kurzemes Filharmonija”. Izstāde tika organizēta modes festivāla “Riga Fashion Mood” ietvaros.

Leave a Reply

Your email address will not be published.