Mode kā bizness

Mode kā bizness

Latvijas modes nozares, uzņēmēju un valdības pārstāvji diskutēs par modes attīstības priekšnoteikumiem, nepieciešamajiem rīcības soļiem, lai veicinātu modes kā biznesa nozares attīstību. Diskusiju “Mode kā bizness” rīko Latvijas Modes palāta, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, i/c Sky&More, šī gada 17.martā, plkst. 16:00 – 18:00, modes nedēļas nogales Riga Fashion Mood ietvaros, i/c Sky&More, Duntes ielā 19a.

Pirms diviem gadiem Latvijas Modes fonds pirmo reizi aicināja vienkopus Latvijas modes industrijas dalībniekus, valdības pārstāvjus, uzņēmējus, lai veicinātu modes biznesa attīstību. Divu gadu laikā sasniegti vairāki no nospraustajiem mērķiem, tādēļ ir būtiski aktualizēt industrijas attīstībai nepieciešamo jautājumu loku.

Dita Danosa, Latvijas Modes palātas valdes priekšsēdētāja: “Lai attīstītu modes uzņēmējdarbību Latvija ir vairāki priekšnoteikumi, kas jāsasniedz. No tiem pirmais ir modes saimes kopīgs darbs, ko palīdz veicināt šāda formāta pasākums. Otrais, industrijas kopīgā viedokļa pārstāvība, ko ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras palīdzību varēsim nodrošināt. Un visbeidzot, jānodrošina modes pieejamība sabiedrībai, kas iespējams vienīgi rīkojot atvērtus, sabiedriskus pasākumus.”

Žaneta Jaunzeme- Grende, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras vadītāja: „Apsveicu modes industrijas pārstāvjus ar tik nepieciešamo un ilgi gaidīto apvienošanos. Viena, nozari apvienojoša institūcija – Latvijas Modes palāta – ir nozīmīgs instruments sarunās ar valdības pārstāvjiem, ārvalstu partneriem, kā arī būs nozīmīgs stūrakmens Latvijas modes virzīšanai eksporttirgos. Latvijas Modes palāta pievienojas Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerai, lai kopīgi realizētu projektus, kas veicina modes industrijas attīstību.”

Diskusijā piedalīsies: Žaneta Jaunzeme-Grende (LTRK), Ervins Labanovskis (Rīgas Dome), Dita Danosa (Latvijas Modes palāta),  Inita Saulīte-Zandere (Pastaiga, Latvijas Modes fonds), Iveta Sers (Rīgas Domes priekšsēdētāja padomniece sadarbībai ar Krievijas Federācijas reģioniem un sadraudzības pilsētām), Agnese Narņicka (Hypnosis Fashion, Latvijas Mākslas akadēmija),  Aigars Bikše (Latvijas Mākslas akadēmija),  Karīna Jermušs (Sky & More), Dace Goldmane (Stockmann).

Diskusijā aicināti piedalīties Latvijas modes mākslinieki un dizaineri, uzņēmēji un tirdzniecības pārstāvji, izglītības, valstisko un nevalstisko organizāciju pārstāvji, kā arī ikviens interesents, kam interesē Latvijas modes izaugsme un kas ir gatavs piedalīties ar savu atbalstu un idejām.

Līdz ar diskusijas noslēgumu sāksies modes nedēļas nogales Riga Fashion Mood dalībnieku modes skates. Trīs dienu laikā Latvijas Modes palāta sadarbībā ar i/c Sky&More piedāvās Latvijas vadošo modes dizaineru valkāšanai gatavo apģērbu skates.

19. martā Riga Fashion Mood noslēgumā vērienīgs modes šovs Riga Fashion Mood & More, kurā i/c Sky&More demonstrēs jaunās 2011. gada pavasara/ vasaras kolekcijas.

Šobrīd i/c Sky&More ir plaši pārstāvēti pasaules slavenākie zīmoli Dolce&Gabbana, Just Cavalli, Alexander McQueen, Trussardi, See by Chloe, kuriem pievienosies arī Latvijas labāko dizaineru darbi Cherry Blossom, Cinnamon, Hypnosis, Narciss, Mammu, QooQoo, Anna Led, Aleksandrs Pavlovs, Keita un citi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.